Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua . Am o situație cu multe ifn uri și zile ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua . Am o situație cu multe ifn uri și zile de întârziere ...

Buna ziua . Am o situație cu multe ifn uri și zile de întârziere . Am găsit o varianta cu un CAR , girant am . Care sunt verificările lor ? Văd biroul de credit sau in centrală de risc ? Ofițerul la telefon mi a spus ca doar sa nu am executări pe rol sau popriri . Mulțumesc !!
Pai si daca aveti deja o situatie grea, de ce vreti sa va mai infundati'?
Girantul stie ca aveti datorii multe si riscati executarea silita'?

Dapix a scris:

Pai si daca aveti deja o situatie grea, de ce vreti sa va mai infundati'?
Girantul stie ca aveti datorii multe si riscati executarea silita'?

Pentru ca la aceste ifn uri am dobânzi colosale zilnice și ma gândeam sa împrumut o suma dintr-un CAR sa achit aceste ifn uri cu sume mici dar dobânzi de 1-2 % pe zi și sa rămân intr-o rata de 3-400 lei lunară …
frangi21, utilizator

frangi21 a scris:

Dapix a scris:

Pai si daca aveti deja o situatie grea, de ce vreti sa va mai infundati'?
Girantul stie ca aveti datorii multe si riscati executarea silita'?

Pentru ca la aceste ifn uri am dobânzi colosale zilnice și ma gândeam sa împrumut o suma dintr-un CAR sa achit aceste ifn uri cu sume mici dar dobânzi de 1-2 % pe zi și sa rămân intr-o rata de 3-400 lei lunară …

Mai bine zis as dorii sa refinantez ifn urile cu dobânzi zilnice cu acest CAR , teama mea e de verificările acestui CAR , sa nu vadă aceste buline de 30-60 de zile …
Depinde de fiecare ce verificari face, insa ce aveti a pierde? Nu inteleg de ce ne intrebati. Faceti cerere si vedeti daca va acorda sau nu.