Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale SRL închiriază de la o persoană fizică un imobil ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

SRL închiriază de la o persoană fizică un imobil pt desfășurarea activitatii

Un SRL închiriază de la o persoană fizică un imobil pt desfășurarea activității. Facturile utilităților sunt pe numele proprietarului persoană fizică.
Se poate ca SRL-ul să plătească facturile direct în contul furnizorilor de utilități dacă acest aspect este prevăzut în contractul de închiriere?
Mulțumesc!
george-neagu, moderator
furnizorii nu au nici o legatura cu chiriasul. daca SRL vrea sa platesca direct trebuie sa preia contractele de utilitati