Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Somație ultimativă pentru demolare clădire grav ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Somație ultimativă pentru demolare clădire grav avariată

Bună ziua,
locuim la țară și aș dori să aflu care este procedura de trimitere a unei somații ultimative moștenitorilor care de mai bine de 3 ani, cu toate insistențele noastre nu au acționat în niciun fel pentru demolarea clădirii în stare avansată de degradare moștenită, existând riscul prăbușirii acesteia pe clădirea noastră. Distanța dintre case este de 2 m, iar pe peretele dinspre clădirea grav avariată există instalația de gaz pe exterior iar în interiorul clădirii este centrala termică.
Dacă se poate, aș dori și o estimare a costurilor pentru această acțiune.
Un amănunt important ar mai fi că nu avem adresele moștenitorilor, doar numele și numerele de telefon pe care sunam din când în când, în ultimul timp nu mai răspund când sunăm.
Vă mulțumesc pentru eventualele lămuriri.
sygrad, utilizator