Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ce punct de pensie voi avea dc am 12 ani munciți ca ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ce punct de pensie voi avea dc am 12 ani munciți ca vinzator ...

Ce punct de pensie voi avea dc am 12 ani munciți ca vinzator ambulant dar eu am lucrat într un magazintimp de 13 ani
Pentru a beneficia de pensie de limita de varsta trebuie sa indepliniti conditia de stagiu minim de cotizare contribuutiv de 15 ani.
Mulțumesc

AnaDanar a scris:

Ce punct de pensie voi avea dc am 12 ani munciți ca vinzator ambulant dar eu am lucrat într un magazintimp de 13 ani