Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua! Cat timp sunt debutant ca asistent ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua! Cat timp sunt debutant ca asistent medical? Precizez ...

Bună ziua! Cat timp sunt debutant ca asistent medical? Precizez ca lucrez de aproape 4 ani și mi s-a spus ca 3 ani sunt asistent debutant dar încă nu s-a schimbat nimic. Ce lege exista ce reglementeaza acest lucru? Mulțumesc!
Asistenţi medicali şi alte categorii de personal sanitar cu pregătire superioară, superioară de scurtă durată, postliceală sanitară sau medie
[ link extern ]
6 luni sau 3 ani? Care este legea ce reglementeaza acest lucru?
Ordinul nr. 1.470 din 20 octombrie 2011
pentru aprobarea criteriilor privind angajarea şi promovarea în funcţii, grade şi trepte profesionale a personalului contractual din unităţile sanitare publice din sectorul sanitar
Deci cât? 6 luni sau 3 ani?
Cititi legea si veti vedea cat . Acolo sunt precizate anumite criterii ..dvs nu faceti referire la niciunul.