Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua. Sunt divorțat și copii sunt la mamă ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua. Sunt divorțat și copii sunt la mamă (divorț cu ...

Bună ziua. Sunt divorțat și copii sunt la mamă( divorț cu custodie comună) .Aș vrea să știu dacă în cazul în care mama pleacă cu copii în concediu există obligativitatea de a mă anunța de aceste plecări. Mulțumesc
asa ar fi frumos, dar nu are obligatia
Sa va anunte in ce sens, concret? Sa va spuna ca e la munte cu copiii sau cum exact? Nu imi este clar ce anume doriti cu aceste instiintari.
Cum spunea colega mai sus, ar fi bine sa se colaboreze benevol cat mai bine. Cu toate astea, nimeni nu e obligat sa dea informari privind deplasarile in concedii. De aceea e posibil sa imi scape ceva.