Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua, sunt angajată ca asistent personal cu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua, sunt angajată ca asistent personal cu contract de ...

Bună ziua, sunt angajată ca asistent personal cu contract de muncă de primărie. Programul e de 8 ore de Luni -Vineri. De la 8:00 la 16:00. Problema e că eu cu fata bătrânei m-am înțeles că să lucru de la 16:00-21:00 și sâmbătă - Duminică. Am viză de reședință la adresa bătrânei stau acolo. Dar au trecut aproape 4 luni și nu mi-a plătit orele suplimentare. Pe contractul de muncă scrie ca orele suplimentare se plătesc cu ore libere plătite în următoarele 90 de zile. Și nu vrea să îmi dea bani de bună voie. Ce pot să fac, unde pot să mă adresez să pot recupera bani pe orele suplimentare.

Vă mulțumesc anticipat.
Zwqs, utilizator
De unde reies orele suplimentare ? ..contractul e incheiat cu Primaria , nu cu fata batranei... La solicitarea angajatorului salariatii pot efectua munca suplimentara.