Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... La o condamnare la 2 ani cu suspendare,fiind padurar ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

La o condamnare la 2 ani cu suspendare,fiind padurar de meserie ...

La o condamnare la 2 ani cu suspendare,fiind padurar de meserie și conform contractului colectiv de muncă mi se desface contractul colectiv de muncă cum pot pot proceda ? Condamnarea nu este silvica.Multumesc mult .
1. pentru ca ati fost condamnat ?

2. Ce prevede ccm?
Pentru o tâlhărie minora cu recuperare de bunuri.CCC prevede retragerea avizului port arma și cazier patat
In ce situatii? daca tot punem intrebari si nu detaliati clar prevederea CCM , inclusiv mentiunile referitoare la incetarea c.i.m. ...o sa scriem mult si bine , situatie in care se va pierde esenta mesajului initial.
CCM prevede ca dacă în urma condamnării se retrage avizul de port arma,atestatul de paza și în aceasta situație nu mai pot sa exercit funcția de padurar fiind și cazierul.De aceea vreau sa știu cum trebuie sa procedez.Este corect sau nu ?
Daca asa prevede, atunci nu prea mai aveti ce face ... desi , am fi dorit sa postati exact prevederile din ccm ...adica, mot-a-mot