Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Hello! Am nevoie de voi in a ma sfatui cum sa procedez ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Hello! Am nevoie de voi in a ma sfatui cum sa procedez in cazul ...

Hello! Am nevoie de voi in a ma sfatui cum sa procedez in cazul unei avarii la coloana comuna de apa rece a unui bloc cu 4 etaje. Care este primul pas, cui trebuie sa ma adresez si daca trebuie sa suport costurile reparatiei in dreptul meu. Multumesc!
Avaria se anunta administratiei asociatiei din care faceti parte, de reparatie se ocupa asociatia, costurile se vor imparti pe cota parte indiviza celor ce sunt racordati la acea coloana.