Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua, am avut un accident rutier fără victime ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua, am avut un accident rutier fără victime și pagube ...

Bună ziua, am avut un accident rutier fără victime și pagube materiale a altor autovehicule decît pagube personale și mi sa eliberat dovada de conducere 15 zile cu drept de prelungire. Menționez ca permisul se afla la judecătoria pe zona unde sa produs accidentul. Cam în cît timp îmi pot recupera permisul? Mulțumesc anticipat.
Permisul dvs. nu are ce căuta la instanță, e la sediul poliției rutiere pe teritoriul căruia a fost constatata fapta.
Îl veți recupera în funcție de soluția care se va da în dosarul întocmit.
Până atunci, aveți posibilitatea de a formula cerere de prelungire a dreptului de a conduce la procurorul care instrumentează cauza.

gigiultra75@gmail.com a scris:

Bună ziua, am avut un accident rutier fără victime și pagube materiale a altor autovehicule decît pagube personale și mi sa eliberat dovada de conducere 15 zile cu drept de prelungire. Menționez ca permisul se afla la judecătoria pe zona unde sa produs accidentul. Cam în cît timp îmi pot recupera permisul? Mulțumesc anticipat.

Duca Oana, Avocat