Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Daca unui angajat ii moare parintele, iar ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Daca unui angajat ii moare parintele, iar decesul ...

Buna ziua!
Daca la un angajat ii moare parintele, iar decesul are loc in wekeend, zilele libere de care beneficiaza angajatul includ si wekeendul sau se acorda 3 zile libere lucratoare?
I se acorda 3 zile lucratoare.