Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Separare bunuri cu cetatean strain marocan
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Separare bunuri cu cetatean strain marocan

Buna ziua , am si eu nevoie de un raspuns . Sotia este de origine marocana suntem casatoriti in maroc , dupa legile marocane fara pretentii financiare in contractul matrimonial , locuim in UK , certificatul de casatorie transcris in romania la ambasada ( scris pe el Act Trasnscris) . Problema e ca eu vreau sa iau un apartament in romania cu credit ipotecar dar sotia nu vrea sa fie trecuta pe contractul de creditare . Banca mi-a cerut separare de bunuri dar notarii din romania mi-au spus ca nu se poate face . Cum sa procedez? Mulțumesc
Marian2424, utilizator