Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Pot lucra ca voluntar (asist med.) daca ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Pot lucra ca voluntar (asist med.) daca sunt angajata ...

Buna ziua,
Pot lucra ca voluntar (asist med.) daca sunt angajata cu norma intreaga la o institutie de stat si cu inca o jumatate de norma la alta institutie, cu functii diferite. Cate ore pot presta ca voluntar pe luna, atat minim si cate maxim? Va multumesc anticipat.
SLNarcy, utilizator
da, puteti lucra ca si voluntar in sistemul sanitar ..

Contractul de voluntariat trebuie să conțină următoarele clauze:
a) datele de identificare ale părților contractante;
b) descrierea activităților pe care urmează să le presteze voluntarul;
c) timpul și perioada de desfășurare a activității de voluntariat;
d) drepturile și obligațiile părților;
e) stabilirea cerințelor profesionale, a abilităților sociale, intereselor de dezvoltare, a celor de sănătate, confirmate prin certificate de sănătate sau alte documente;
f) condițiile de reziliere a contractului.

In speta, nu exista mentionata in lege durata timpului pentru prestarea activitatii.