Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua, Am primit o poprire pe conturi pe data de ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua, Am primit o poprire pe conturi pe data de 09.08.24, ...

Buna ziua,

Am primit o poprire pe conturi pe data de 09.08.24, aceasta poprire fiind achitata integral pe data de 12.08.24. In data de 10.09.24 am primit informare de la angajator ca mi se va retine 1/3 din salar pentru acea poprire.
Dupa ce am luat legatura cu executorul , mi s-a comunicat ca actele de ridicare a popririi au fost trimise prin posta Romana si e posibil sa nu Fi ajuns la angajator.
Concluzia este ca am achitat acea poprire si tot mi s-a retinut din salar bani. Pot face ceva in privinta asta? Nu mi se pare normal ca nici azi 23.09.24 sa nu primesc banii de la executor.
Contestatie la executare in 15 zile de la momentul la care ati aflat.