Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA în domeniul manichiurii
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA în domeniul manichiurii

Bună seara,

Doresc să îmi deschid un PFA în domeniul manichiurii cu gel, cu punctul de lucru la domiciliul personal.
Îmi puteți spune care sunt pașii necesari pentru a desfășura această activitate în mod legal?

Mulțumesc!
Gasiti legislatia aferenta aici: [ link extern ]
Inregistrati firma la Registrul comertului si apoi declarati activitatea la ANAF in vederea impozitarii si taxarii.