avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1770 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara. Am un contract de vânzare cumpărare cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara. Am un contract de vânzare cumpărare cu clauza viagera. ...

Buna seara. Am un contract de vânzare cumpărare cu clauza viagera. Mama mea nu mai este. Trebuie schimbat actul?
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 22:17, 27 Septembrie 2024
Nu. Trebuie sa radiati uzufructul.
În acest sens, prezentați la Biroul de Carte Funciara o copie legalizata după certificatul de deces, achitați tariful de 75 lei și solicitați radierea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiune pentru contact de vânzare cumpărare cu clauza Stef_74 Stef_74 Buna seara.Doi soți au făcut pe timpul vieții un contract de vânzare cumpărare pentru apartament,unui nepot,cu condiția să devină proprietar, după ... (vezi toată discuția)
Uzufruct viager viomari viomari buna ziua, cum se poate stinge uzulfruct viager? am o garsoniera si am facut un contract de vanzare cumparare in care este stipulat si uzulfruct viager ptr ... (vezi toată discuția)
Act succesiune casa Silviu S Silviu S Buna ziua! Care sunt pasii pe care trebuie sa ii urmez, in cazul unui contract de vanzare-cumparare a unei case, cu clauza viagera, ca beneficiarii ... (vezi toată discuția)