Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara. Am un contract de vânzare cumpărare cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara. Am un contract de vânzare cumpărare cu clauza viagera. ...

Buna seara. Am un contract de vânzare cumpărare cu clauza viagera. Mama mea nu mai este. Trebuie schimbat actul?
Nu. Trebuie sa radiati uzufructul.
În acest sens, prezentați la Biroul de Carte Funciara o copie legalizata după certificatul de deces, achitați tariful de 75 lei și solicitați radierea.