avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1873 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... documente cetatenie italiana
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

documente cetatenie italiana

Buna ziua .
Se poate sti care sunt documentele pentru obtinerea cetateniei italiene ?
Cum sunt aproape sigura ca trebuie certificatele de nastere , trebuie sa cer apostilarea documentelor si unde se poate face ?
Multumesc
:stunned:
Cel mai recent răspuns: matar , utilizator 14:02, 19 Iulie 2012
autocertificare = declarare pe propria răspundere a unor detalii personale ca data şi locul naşterii, domiciliul etc, semnată de declarant, care înlocuieşte un certificat eliberat de o instituţie publică
si nu uitati: 4 ani de rezidenta in perimetrul aceleasi primarii din italia si declaratiile salariale pe ultimii trei ani. cel mai important. eu am reusit dupa aproape alti 3 ani de verificari. succes.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Citatenia italiana ica77 ica77 buna seara a tutii,,ma cheama ica,,,am si eu o antrebare ,,sant an italia de 10 ani ,,cu domiciliu din 2007 cu contract de munca ,,ce acte miar trebuie pentru ... (vezi toată discuția)
Dobandire cetatenie italiana mihaichi mihaichi Mama mea a facut 11 ani de cand locuieste legal in Italia si doreste sa ia cetatenia italiana. Eu, in calitate de fiu major, pot dobandi la randul meu ... (vezi toată discuția)