Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... documente cetatenie italiana
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

documente cetatenie italiana

Buna ziua .
Se poate sti care sunt documentele pentru obtinerea cetateniei italiene ?
Cum sunt aproape sigura ca trebuie certificatele de nastere , trebuie sa cer apostilarea documentelor si unde se poate face ?
Multumesc
:stunned:
autocertificare = declarare pe propria răspundere a unor detalii personale ca data şi locul naşterii, domiciliul etc, semnată de declarant, care înlocuieşte un certificat eliberat de o instituţie publică
si nu uitati: 4 ani de rezidenta in perimetrul aceleasi primarii din italia si declaratiile salariale pe ultimii trei ani. cel mai important. eu am reusit dupa aproape alti 3 ani de verificari. succes.