Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Amenda contraventionala
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Amenda contraventionala

Am o intrebare, Toate amenzile contraventionale beneficiaza de posibilitatea sa fie platite jumatate din minim in 48 de ore?
Daca l-ati semnat pe loc ,v-a fost si inmanat. de agentul constatator.
Ce ar trebui sa vi se mai trimita la domiciliu ?
deci termenul de 48 de ore se calculeaza de la data luarii la cunostinta,in cazul dvs.data aplicarii semnaturii.
Radu Gabrian, Mediator
nu ,numai daca in legea la care ai fost sanctionat prevede expres posibilitatea platii a jumatate din minimul amenzii