avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1839 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... CE CONTRACT?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

CE CONTRACT?

O firma X are contract de prestari servicii cu Y si X este BENEFICIAR.

X doreste sa transfere drepturile si obligatiile acestui contract catre o firma A care sa devina noul BENEFICIAR. Doreste recuperarea cheltuielilor de la A si va preda toate lucrarile receptionate (e vorba de proiecte de arhitectura).

CE GEN DE CONTRACT SEMNEAZA X SI A??? Va rog mult si multumesc.
Cel mai recent răspuns: cora.ligia.ionescu , utilizator 00:40, 24 Martie 2010
Inteleg, va multumesc mult!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cesiune de creanta cristina69 cristina69 Buna ziua. Va prezint urmatoarea situatie: Firma X (beneficiarul) are incheiat un contract de lucrari cu firma Y (executantul), contract in care nu exista ... (vezi toată discuția)
Preluare credit - cum inregistrez? amalianeag amalianeag Am preluat un credit (in derulare) de la o alta firma si acum platesc eu ratele si dobanda, cum inregistrez intrarea lui? Ce corespondent am la 167? #-o (vezi toată discuția)
Contract de cesiune- pe cine chem in judecata? stefana88 stefana88 Buna ziua! Ma confrunt cu urmatoarea problema: o anumita primarie a incheiat un contract avand ca obiect asfaltarea unui drum cu firma X. In acel contract ... (vezi toată discuția)