Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... CE CONTRACT?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

CE CONTRACT?

O firma X are contract de prestari servicii cu Y si X este BENEFICIAR.

X doreste sa transfere drepturile si obligatiile acestui contract catre o firma A care sa devina noul BENEFICIAR. Doreste recuperarea cheltuielilor de la A si va preda toate lucrarile receptionate (e vorba de proiecte de arhitectura).

CE GEN DE CONTRACT SEMNEAZA X SI A??? Va rog mult si multumesc.
Inteleg, va multumesc mult!