Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisie in perioada de proba
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisie in perioada de proba

buna ziua.sunt angajat de 1 luna si putin la un magazin non stop.am solicitat demisia si vreau sa stiu daca e obligatoriu sa respect preavizul?mentionez ca sunt in perioada de proba si am inteles ca nu ar fi obligatoriu sa respect acest preaviz.exista vreaun articol care precizeaza acest lucru?cu stima
Buna ziua am fost internat în spital și după medical am primit o notificare de la firma că trebuie s aplatesc 53000 de lei dau e deoarece au avut pierderi eu fiind în perioada de proba ce se poate întâmpla

Cornel Vasile a scris:

Art.31 este aplicabil pana la ultima zi de proba, dupa această dată încetarea c.i.m. se poate face la inițiativa salariatului prin demisie sau cu acordul părţilor.

Pierderi ca nu ati fost la munca ?