Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua , concubinul meu executa o pedeapsa pentru ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua , concubinul meu executa o pedeapsa pentru cateva furturi ...

Buna ziua , concubinul meu executa o pedeapsa pentru cateva furturi de 1 an si 3 luni iar acum se judeca pe.rol cu o talharie simpla , ce pedeapsa credeti ca va rezulta ? Este posibil sa fie minimul? Prejudiciul este achitat .
Buna ziua

Este posibil sa fie minimul?

Slabe sanse. Este in recidiva postcondamnatorie.
Pedepsele se vor cumula, conform art.43 Cod penal.