Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Mai bine de 1 an si inca niciun termen....
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Mai bine de 1 an si inca niciun termen....

Buna ziua,
Am o cerere depusa pt anulare act administrativ. Initial, s-a depus la Tribunal. Dupa 8 luni, in prima sedinta, Tribunalul a declinat solutionarea catre Judecatorie.
Acum, la Judecatorie, "cauza se află în etapa procedurii prealabile primului termen de judecată", de aproape 6 luni. ...
Ce se poate face? se poate interveni cu o solicitare de clarificare ? Este normal sa treaca acest timp si sa fii efectiv ignorat in continuare de asa-zisa justitie romana?
Multumesc
someonedan1980, utilizator
Nu va ignora nimeni este o situație generalizată datorita nr enorm de dosare nr mare de magistrați pensionați etc.Este posibil ca în următoarea perioada procesele care durau 1,6-2 ani la fond sa dureze 3 4 ani ..Nu avem pârghii legale în procedura prealabila,se pot trimite cereri de urgentare care nu sunt.reglemenyate în procedura..
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat