Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Medicina muncii schimbare loc munca
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Medicina muncii schimbare loc munca

Buna ziua!
În urma îmbolnăvirii unui angajat cu o vechime în munca de peste 20 de ani, la același angajator, se poate cere schimbarea locului / postului de munca , datorită deteriorării stării de sănătate?
Care este legea care face referire la aceasta situație?
Medicina muncii este răspunzătoare pt rezolvare?
Mulțumesc!
leonardy44, utilizator
Mulțumesc! Sărbători binecuvantate!