Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Completare in declaratia 212
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Completare in declaratia 212

Ce trebuie completat in declaratia 212 pentru un venit realizat in tara dintr-o activitate independenta ( prestari servicii ) iar banii au venit din strainatate prin banca. Multumesc
george-neagu, moderator
vennituri din activitati independente la sectiunea I.1.1 - . Nu conteaza ca veniturile sunt din strainatate daca activitatea dvs fizic e in Romania.