Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Doresc să deschid un srl cu încasarea cu card
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Doresc să deschid un srl cu încasarea cu card

Bună ziua , doresc să deschid un srl si am o nelămurire. Intenționez să implementez din start plata cu cardul dar observ tot mai multe oferte de la firme ne bancare.
Încasarea sumei pe acel POS este legat la contul deschis la înființarea firmei? Unde se justifică către ANAF acea sumă inacasata?
george-neagu, moderator
Incasarea banilor cu cardul se va reflecta in extrasele de cont de care e legat acel POS.