Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Buna seara,mama mea in 2010 ia ajutat pe niste ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Buna seara,mama mea in 2010 ia ajutat pe niste prieteni de familie ...

Buna seara,mama mea in 2010 ia ajutat pe niste prieteni de familie sa fie asociata intr o firma iar in acum sa trezit ca e si administratora si asociat pana in prezent nu a stiut nimic ,cum putem demontra ca a fost inselata ? Cine va plati datoriile? A fost facut un lizing in anul 2008 cine va raspunde de datori? Multumesc!
Ar fi bine sa mearga la un avocat si sa ii notifice si sa iasa din acea societate. trebuie vazut daca are copii ale acte=lor depuse la RC si ce a mai semnat in administrarea societatii, eventual.