Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Am un teren agricol care este arendat pana ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Am un teren agricol care este arendat pana 2034. Arendasul ...

Buna ziua,
Am un teren agricol care este arendat pana 2034. Arendasul nu vrea sa cumpere terenul. Pot sa vand terenul dupa ce am trecut peste hopul de afisare prin primarie? Multumesc.
Sigur, daca respectati demersurile legale puteti vinde.