Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... certificat de 14 zile de medico-legal ce riscuri ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

certificat de 14 zile de medico-legal ce riscuri impune ?

pentru cine sa impuna riscuri acel certificat?
pentru agresor sau pentru victima?
Pedepsele mentionate in codul penal pentru fapta care a provocat aceasta vatamare.
pentru agresor, . . .intreab ca victima
pentru agresor depinde foarte mult despre ce infractiune vorbim, si mai ales care este incadrarea juridica,

daca vorbim despre loviri si alte violente, fapta poate fi infractiune pedepsita cu pana la 5 ani sau amenda penala,

daca vorbim despre infractiuni la regimul rutier, persoana poate fi trimisa in judecata sau poate primi clasare, dupa caz, in functie de incadrarea juridica,