Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Sunt pensionar militar cu pensie pentru limita de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Sunt pensionar militar cu pensie pentru limita de vârstă . ...

Sunt pensionar militar cu pensie pentru limita de vârstă . Doresc sa mă angajez ca profesor in învățământul preuniversitar. Pot sa fiu angajat cu contract individual de muncă pe perioadă nedeterminată si sa particip la examenul de titularizare.
Ati mai lucrat in invatamant?
Nu am mai lucrat în învățământ..
Este greu de obtinut titularizare ca sunt mai multe conditii de indeplinit. dar, pentru un raspuns mai exact , va puteti adresa in scris fie Ministerului Educatiei , fie Inspectoratului Scolar Judetean.
Vă mulțumesc!