Forum Discuţii contabile şi ... Accize, alte taxe Reprezint o firma care achizitioneaza produse din UE.
Discuție deschisă în Accize, alte taxe

Reprezint o firma care achizitioneaza produse din UE.

Buna ziua,
Reprezint o firma care achizitioneaza produse sin UE si le distribuie mai departe,
Am identificat o parte din produsele care ar trebui declarate in sistemul SGR (apa, suc si nectar), insa nu stiu daca in categoria de bauturi racoritoare fac parte :
1.SIROPURILE si
2.ICE COFFEE (cafea si cappucino de baut)

Ma puteti ajuta cu un raspuns?
Multumesc,
Ramona D
george-neagu, moderator