avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 271 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Accize, alte taxe Reprezint o firma care achizitioneaza produse din UE.
Discuție deschisă în Accize, alte taxe

Reprezint o firma care achizitioneaza produse din UE.

Buna ziua,
Reprezint o firma care achizitioneaza produse sin UE si le distribuie mai departe,
Am identificat o parte din produsele care ar trebui declarate in sistemul SGR (apa, suc si nectar), insa nu stiu daca in categoria de bauturi racoritoare fac parte :
1.SIROPURILE si
2.ICE COFFEE (cafea si cappucino de baut)

Ma puteti ajuta cu un raspuns?
Multumesc,
Ramona D
Ultima modificare: Miercuri, 22 Februarie 2023
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Vecinul s-a ridicat mai sus ca mine si cand ploua toata apa vine la mine si se face lac Dogi Dogi Buna ziua, Care.i institutii trebuie sa ma adresez sau ce trebuie sa fac in aceasta situatie? -vecinul s.a ridicat mai sus ca mine si cand ploua sau cand ... (vezi toată discuția)
Coduri caen pentru cofetarie mariusgabriel mariusgabriel buna ziua, am deschis o cofetarie unde se comercializeaza urmatoarele: prajituri, sucuri, ceai cald, cafea, bomboane si produse de patiserie. Am depus ... (vezi toată discuția)
Neclaritati contabilitate pfa Gabrista Gabrista Buna ziua Am cateva neclaritati privind contabilitatea unui PFA neplatitor de TVA impozitare in sistem real – activitate de consultanta si ... (vezi toată discuția)