Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie. Sunt născută în anul 1965 , am 27 ani ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie. Sunt născută în anul 1965 , am 27 ani contributivi ...

Bună ziua . Sunt născută în anul 1965 , am 27 ani contributivi , un an și 4 luni grupă, un copil , 5 ani facultate la zi și 4 ani șomaj . Când pot ieși la pensie ? Mulțumesc !
Luna nașterii.

Carp Mircea a scris:

Luna nașterii.

Ianuarie
Ianuarie 1965 Octombrie 2027 62/9 34/0
-Limita de varsta la 62 ani si 9 luni
-Pensie anticipata la 57 ani si 9 luni, daca indepliniti conditia de stagiu contributiv de 34 ani.