Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cumpărarea unui loc de parcare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cumpărarea unui loc de parcare

As dori sa stiu cu privire la cumpărarea unui loc de parcare de 5000 de euro +19 %tva plata esalonata pe parcursul a 12 luni este normal ca dupa terminarea ratelor sa se ia taxa 920 de lei pentru taxe notariale si taxa pentru extrase de cont 80 de lei? extrase pe care eu i le-am transmis pe whatapp? Nu e o taxa cam exagerata? In plus am achitat mai mult cu 50 de lei in plus la fiecare rata ca sa fie suma rotunda respectiv 2500 lei lunar.
george-neagu, moderator
taxele notariale nu sunt exagerate.
faptul ca ati platit vanzatorului cate 10 eur lunar suplimentar n-are legatura cu notarul.