avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 510 soluții astăzi
Forum AvocatNet Italia Taxe, impozite si alte probleme de ... PFA cu activitatea in Italia?
Discuție deschisă în Taxe, impozite si alte probleme de afaceri

PFA cu activitatea in Italia?

Buna ziua,as dori si eu o informatie.
Se poate deschide un PFA in Romania in domeniul beauty,machior sau dermopigmentist dar cu desfasurarea activitatii in Italia? Si cum functioneaza totul,la cine ar trebuii sa apelez si ce taxe ar trebuii sa platesc.
Multumesc anticipat!
Ultima modificare: Joi, 4 August 2022
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Functionare firma romaneasca in italia Pena Pena Buna ziua, Vrem sa infintam o firma in Romania care sa execute lucrari in constructii pe teritoriul Italiei. Cum putem face acest lucru? Ce forme legale ... (vezi toată discuția)
Pfa cu activitate in strainatate beticiana beticiana Buna ziua M-ar interesa sa stiu daca se poate infiinta un PFA in tara, insa activitatea societatii sa se desfasoare in Italia, mentionez ca activitatea va ... (vezi toată discuția)
Pfa romanesc cu punct de lucru in italia scarlat_ramona scarlat_ramona Buna ziua, sunt interesata sa deschid un magazin de produse alimentare in Italia, dar firma (PFA) sa o deschid in Romania. As dori sa stiu ce cod CAEN ar ... (vezi toată discuția)