avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 228 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Bună ziua. Îmi pot vinde propriile ...
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Bună ziua. Îmi pot vinde propriile soundtrack-uri,muzică,sunete ...

Bună ziua. Îmi pot vinde propriile soundtrack-uri,muzică,sunete fără drepturi de autor( copyright free) ,pe propriul site,magazin on-line ? Există reguli,condiții,legi la nivel global ?

Alte discuții în legătură

Vanzare cursuri on-line Simion  Eugenia Simion Eugenia Buna ziua Care sunt demersurile (din punct de vedere fiscal si juridic) pentru a putea vinde cursuri on-line (nu neaparat acreditate CNFPA) (vezi toată discuția)
Evitare taxe upfr, ucmr-ada, credidam (muzica ) cosbucgeorge cosbucgeorge Rog sa imi spuneti daca intr-un spatiu comercial (salon cosmetica) (SRL) se poate asculta muzica fara drepturi de autor (disponibila pentru download pe ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. am un magazin fizic si as dori sa pun in el muzica ... catalinmarian1986 catalinmarian1986 buna ziua. am un magazin fizic si as dori sa pun in el muzica ambientala. nu vreau sa folosesc muzica cu drepturi de. autor, ci muzica Royality Free, adica ... (vezi toată discuția)