Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua .. Sunt plecat din tară de peste 10 ani Am ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua .. Sunt plecat din tară de peste 10 ani Am un teren ...

Bună ziua .. Sănt plecat din tară de peste 10 ani Am un teren agricol extravilan de vănzare
-Am depus la primărie (prin imp.) Cererea cu toate actele necesare
--Au trecur 30 de zile fără să am vreun preemtor
Am un potențial cumpărator care locuieste in județ indeplinește condițiile cu excepția ...Nu este inregistrat la finanțe cu VENITURI DIN AGRICULTURĂ !! așa mi s-a spus ,neacceptând cererea de preemțiune ....Ce pot face ..?? donez terenul pe nimic.. la stat.. părinții sânt bătrăni și bolnavi, .
terenul il poti arenda unei asociatii care se ocupa cu asa ceva , sau potentialul cumparator isi poate face la primaria dumnealui un certificat de producator costa cateva sute de lei .
Mulțumesc , am să incerc varianta să văd ce zic la primărie....dar vreau să merg pe vânzare..
Văruțu, utilizator