Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Probleme cu vecinul
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Probleme cu vecinul

Buna ziua, Sunt in urmatoarea situatie; locuiesc in zona deluroasa si vecinul de peste drum care este mai sus de mine isi revarsa apa din piscina care curce prin drum la mine in curte ,apa care sta pentru ca curge in cantitate destul de mare ,si nu vorbesc de continutul fosei septice care curge ca si un paraias de la el spre teritoriul nostru. Mentionez ca am discutat cu el ,am facut o plangere si la Primaria locala dar fara rezultat. .As dori ajutor ce ma sfatuiti in acest caz? exista foruri administrative unde as putea sa reclam?
Puteti sesiza primaria, DJSP si Agentia teritoriala de mediu, in scris, cu nr. de inregistrare/ data, in baza OG nr. 27/ 2002 privind petitiile. Solicitati raspuns scris cu masurile luate. Daca nu primiti raspuns scris in termen de 30 de zile la inregistrarea sesizarii dvs., puteti deschide actiune in contencios administrativ in baza Legii nr. 554/ 2004.
Multumesc frumos