Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... mica reforma !!
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

mica reforma !!

ce se stie despre ea ...cand intra in vigoare?
Legea nr. 202 /2010 privind unele măsuri pentru accelerarea soluţionării proceselor
Art. XXVIII. - Prezenta lege intră în vigoare la 30 de zile de la data publicării în Monitorul Oficial al României, Partea I, cu excepţia prevederilor privind divorţul pe cale administrativă şi pe cale notarială, care intră în vigoare în termen de 60 de zile de la data publicării în Monitorul Oficial al României, Partea I.

Legea nr.202/2010 privind unele măsuri pentru accelerarea soluţionării proceselor a fost publicată în Monitorul Oficial, Partea I, nr.714/26 octombrie 2010 şi va intra în vigoare la data de 26 noiembrie 2010, cu excepţia prevederilor privind divorţul pe cale administrativă şi pe cale notarială, care vor intra în vigoare la data de 26 decembrie 2010.
MARTA SIMONA PETRE, Avocat