Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu paternal cadre militare.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu paternal cadre militare.

Buna ziua,m-ar interesa si pe mine daca pana la urma sunt stabilite ceva norme care sa faca referile la acordarea dreptului cadrelor militare,:(( cadrele militare mai pot beneficia de concediu parental de 5 zile lucratoare si implicit de cele 15 de puericultura?:((
Va multumesc pentru raspuns! Inca o intrebare as mai avea, pana la urma sunt obligat sa platesc acel concediu de puericultura?

Cornel Vasile a scris:

Da, este normal chiar daca nu mai sunteti angajatul MApN-ului.

Daca nu restituiti suma primita, probabil va urma chemarea dvs in instanta pentru ca prin hotararea care se va pronunta sa fiti obligat la restituirea sumei respective.