Forum Discuţii juridice Executare silită Am primit o înștiințare de la o firmă de colectare ...
Discuție deschisă în Executare silită

Am primit o înștiințare de la o firmă de colectare înființată ...

Am primit o înștiințare de la o firmă de colectare înființată acum câteva luni, AXFINA ROMANIA SRL, cum că aș avea la ei o datorie de peste 3000 de euro!Ei cică ar fi reprezentanți ai DDM INVEST III AG.Am căutat informații pe site-ul ANPC și am aflat că acești DDM.....sunt reprezentați în România de o altă firmă, DDM Debt Colect, nu de Axfina SRL!Mă rog, mizerii și cămătărie cu protecție de sus, presupun!Acești DDM.... au fost reprezentați și de Asset Portofolio Servicing SRL la un moment dat.Eu am achitat către cei din urmă niște bani, nu puțini, vreo 2000 și mai bine de euro pentru același contract cesionat.Am solicitat informații de la Asset Portofolio dar se prevalează de cele 30 de zile pentru răspuns.Cei de la Axfina au fixat termen 18.04.2022 pentru plata așa -zisei datorii către ei!Ce fac acum?
Poate aveti o datorie (nu o creanta). Adresati-va Unicredit, si daca nu ati facut acel imprumut, faceti o plangere la politie!
Iar daca se incearca executarea dvs silita, pe civil din partea Axfina, atunci formulati o contestatie la executare si o cerere de suspendare a executarii. Succesuri !!
Se pare ca au mai multe numere care incep la fel: 021 796 5818
Bună ziua am primit un mesaj de la
Axfina romania DDM Invest ||| AG cum ca am de plătit un contract la Vodafone din 2011 cu o valoare de 7600 de lei ce pot sa fac în situația aceasta vor sa ami pună proprire pe salariu

Cosmin878, utilizator
Buna, pana nu primesti la adresa de domiciliu un document de la executorul judecătoresc cum ca ai de platit datoria, nu platesti nimic!
Buna ziua, fel si eu am primit un SMS de la o firma de recuperare credite aparent, dar fara a-mi fi menționat in SMS numele sau orice alte date personale. Imi spun doar ca pentru a profita de oportunitatea de a achita debitul restant va rugam contactați un nr de telefon. Ar fi înțelept sa sun la acest număr pentru a afla detalii? Menționez ca eu nu sunt titularul pe contract al nr de telefon pe care il folosesc si nu am alte credite sau facturi restante.