Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Buna ziua, doresc sa imi deschi un fast food cod caen ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Buna ziua, doresc sa imi deschi un fast food cod caen 5610, as ...

Buna ziua, doresc sa imi deschi un fast food cod caen 5610, as avea nevoie de o lamurire pentru ca gasesc raspunsuri diferite pe internet.
Poti deschide un fast-food fara diploma de bucatar?
Va deschideti SRL?
Da
Infiintarea se poate face, dar angajarea persoanalului calificat fara diploma de calificare este discutabila.
Firma este deja infiintata, urmeaza sa ma ocup de demursurile necesare pentru autorizatii dintre care am inteles ca trebuie presentata diploma de bucatar cand vin cei de la DSV in control, insa am auzit si alte pareri cum ar fi ca nu ai nevoie obligatoriu de diploma de bucatar ci doar sa ai la baza anumite cursuri
detalii
[ link extern ] /