Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, este permisa instalarea de camere video in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, este permisa instalarea de camere video in cabinetele ...

Buna ziua, este permisa instalarea de camere video in cabinetele consilierilor scolari / psihologilor din scolile si liceele private ?
În urma consultării cadrelor didactice, a părinților sau elevilor majori, unitatea de învățământ preuniversitar poate decide instalarea unui sistem de supraveghere audio-video în vederea asigurării pazei și protecției persoanelor, bunurilor și valorilor.
Nu si in camera unde se face consilierea. Discutia intre psiholog si pacient este si trebuie sa ramana privata.
Buna ziua,

Discutiile cu psihologul trebuie sa fie guvernate de confidentialitate, prin urmare, ele nu trebuie filmate.