avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 244 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... DOUA CONTRACTE DE MUNCA DE 8 ORE ......Bună ziua, O ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

DOUA CONTRACTE DE MUNCA DE 8 ORE ......Bună ziua, O persoana poate avea 2 contracte de munca de 8 ore, ...

Bună ziua,
O persoana poate avea 2 contracte de munca de 8 ore, la doua societăți diferite? Sau măcar unul de 8 ore și unul de 6 ore?
Ultima modificare: Joi, 5 Octombrie 2023
nico_bubu, utilizator
Cel mai recent răspuns: nico_bubu , utilizator 19:28, 5 Octombrie 2023
Nu erxista sanctiuni, pentru niciuna din parti.
Mulțumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună seara! am un contract de muncă full time ( în cazul ... CBM CBM Bună seara! Am un contract de muncă full time ( în cazul meu ,7 ore/zi, 35 ore/săpt) .Aș vrea să-mi mai iau un job, tot de 7 ore/zi.Este posibil?Sau ar ... (vezi toată discuția)
2 contracte de munca in aceeasi institutie aetnip aetnip Lucrez ca si cadru didactic auxiliar, norma 8 ore/zi. Pot in timpul programului de lucru (in cele 8 ore, adica in acelasi timp) sa predau si la clasa ca ... (vezi toată discuția)
O persoana poate legal sa lucreze la doua unitati de stat cu ... Jony13 Jony13 O persoana poate legal sa lucreze la doua unitati de stat la program de 8 ore respectiv 8-16? (vezi toată discuția)