Forum AvocatNet Italia Legislatia muncii si probleme ... Poți fi in postura de angajat pentru o firma din ...
Discuție deschisă în Legislatia muncii si probleme conexe

Poți fi in postura de angajat pentru o firma din străinătate, ...

Poți fi in postura de angajat pentru o firma din străinătate, trăind în continuare pe teritoriul tarii și lucrul fiind desfășurat în totalitate în regim home office? Sau este obligatoriu sa deții un PFA / SRL și sa ai contract de colaborare și nu angajare?
Da, puteti lucra in telemunca pentru un angajator strain.