Forum Suport Tehnic Sugestii şi reclamaţii Buna dim. In acest \
Discuție deschisă în Sugestii şi reclamaţii

Buna dim. In acest

Buna dim. In acest "forum", gasim numai raspunsuri pe langa si blocare? Se poate si altceva? Cum am putea cunoaste un avocat, in afara de ce raspunsuri da? Multumesc.
Buna dimineata! Cu ce va putem fi de folos mai exact? :)
Va multumesc! O simpla plangere penala facuta de un "procurist" impotriva unui avocat, pt. fals in inscris semn priv, uz de fals, etc,, poate atrage cererea de anulare a tuturor actelor facute pana atunci (admise de instanta evident), in numele si pentru reclamanta? Deci, doar inregistrarea la parchet a acestei plangeri, este suficienta de a atrage dreptul de a cere anularea? Nimeni nu mi-a raspuns pana acum, iar o "moderatoare" chiar m-a blocat pt aceasta intrebare. Sarut mana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Buna ziua,

Sunt necesare mai multe detalii in ceea ce priveste speta dumneavoastra. De principiu, o plangere penala formulata de procurorul de caz impotriva avocatului care reprezinta o alta persoana in dosar, nu poate ,,per se'' sa conduca la anularea actelor de urmarire penala efectuate in cauza. Aceasta plangere trebuie solutionata de catre un procuror ierarhic superior care va efectua cercetari in acest sens.
Va multumesc, dar cred ca n-am fost prea clar. Pe scurt: Avocatul A reprezinta intr-un proces civil partea B. B, care locuieste-n alta tara face in timpul procesului plangere penala impotriva lui A, nerecunoscand nicio "imputernicire". In ce conditii poate cere B anularea tuturor actelor procesuale? Trebuie sa astepte rezultatul anchetei? Sarut mana