Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Ce se intampla daca mi-am deschis un pfa și nu l-am ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Ce se intampla daca mi-am deschis un pfa și nu l-am înregistrat la anaf

Ce se intampla daca mi-am deschis un pfa și nu l-am înregistrat la Anaf în cele 30 de zile?Țin sa menționez k doar am înființat Pfa la registrul comerțului fără nici un fel de activitate
george-neagu, moderator
Nedepunerea, la termenele prevăzute de lege, a declarațiilor de înregistrare fiscală, de radiere a înregistrării fiscale sau de mențiuni este sanctionata cu amenda între 500 și 5.000 lei.
www.avocatnet.ro/articol_654...