avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 243 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... inscriere in cartea funciara fara pv receptie
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

inscriere in cartea funciara fara pv receptie

cum se poate inscrie in cartea funciara o constructie realizata in regie proprie cu autorizatie de construire dar care nu are proces verbal de receptie ,constructia a fost realizata in 2008
Cel mai recent răspuns: Vladislav20 , utilizator 11:45, 2 Mai 2024
Trebuie efectuat procesul-verbal de receptie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Achizitie imobil neterminat-pasi necesari achitionarii si continuarii lucrarilor. chele cezar chele cezar Stima! situatia este astfel:imobil construit in anul 2008,ramas in stadiul intermediar de constructie,adica tencuit interior-exterior cu mortar,acoperis din ... (vezi toată discuția)
Lntabularea unei constructii noi Fat-Frumos Fat-Frumos Am o casa noua ridicata in regie proprie si cu autorizatia de constructie expirata din 2011(cea de pe parter). Am ridicat mansarda fara autorizatie de ... (vezi toată discuția)
Buna ziua , as dori o indrumare am constuit un balcon legal cu ... ivan dobrita ivan dobrita Buna ziua , as dori o indrumare am constuit un balcon legal cu autorizatie de construire am toata documentatia cu toate aprobarile mai putin finalizare si ... (vezi toată discuția)