Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna. Am o prietena care are 2 copii si vrea sa plece ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna. Am o prietena care are 2 copii si vrea sa plece de acasa ...

Buna. Am o prietena majora care are 2 copii si vrea sa plece de acasa , parintii ei o vor da disparuta. Poate sa mearga la politie sa spuna ca a plecat de buna-voie?
Tashandra, utilizator
Poate pleca.oricand,oriunde,cu oricine nu are nevoie de acordul nimănui deoarece este majora.Nu e nevoie de acordul,binecuvântarea,anunțarea politiei astea sunt legende urbane.Parintii răspund pt declarații false ...
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat