Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Va rog frumos ma puteti ajuta cu un raspuns referitor ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Va rog frumos ma puteti ajuta cu un raspuns referitor la o problema ...

Va rog frumos ma puteti ajuta cu un raspuns referitor la o problema intampinata cu banca Flex credit.

Într-adevăr am o restanță de 11 zile, dar doua doamne (reprezentati Flex credit) s-au dus sa ma caute la domiciliu, cum nu ma gaseau, fiind in timpul muncii, au venit la locul meu de munca, este legal?
Flex Credit nu este o banca ci un IFN.cat despre acțiunea doamnelor atât timp cât nu se va repeta frecvent ca sa poată fi catolagata ca o hartuire nu este ilegsla.
Puteți sa I amenințați cu plângeri penale dacs se repeta dar probabil nu se vor speria ..Practic e o tactica de a pune presiune pe datornici..