Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna, sunt o fosta angajata la un studio de videochat. ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna, sunt o fosta angajata la un studio de videochat. Din dorinta ...

Buna ,sunt o fosta angajata la un studio de videochat.Din dorinta de a face banii m am angajat la un studio .Iei mi au spus ca am contract de angajare .Atunci nu stiam ce este un contract de angajare vs artist . Nici nu mi au spus ca trebuie sa pun deoparte pentru taxe.Am decist dupa 3 luni sa plec,asa ca am inceput de acasas si asa am invatat de insemna taxe .Eu anul acesta vreau sa imi platesc taxele pentru ce am facut acasa.Intrebarea este daca ma trezesc cu taxe neplatite cum ar trebui sa procedez ? Cand am plecat am avut si preaviz dar am plecat mai repede asa ca probabil a fost contract de angajare.
Daca ma trezesc cu datorii le pot esalona?
Le puteti esalona, dar va trebui sa va adresati ANAF-ului .. din pacate, chiar daca era mentionat program de 8 ore, exista posibilitatea sa nu fie contract individual de munca. intrucat acestea au un model-cadru stabilit prin act normativ.