Forum Discuţii juridice Executare silită Poate un executor testamentar să execute o creanță ...
Discuție deschisă în Executare silită

Poate un executor testamentar să execute o creanță fără ...

Poate un executor testamentar să execute o creanță fără a fi judecat dosarul?Executorul testamentar are atribuții să execute o creanță bancară?Cum se poate trimite o încheiere de ședință, fără a fi judecat dosarul?
Buna ziua, depinde de calitatea pe care o are in dosar, de stadiul dosarului, de solicitarile acestuia. Este necesara studierea situatiei amanuntite si a documentelor pe care le detineti.
Am specificat că acest dosar nu a fost pus pe rol,deci nu a fost judecat!El este judecător testamentar,nicidecum executor judiciar!Deci,cum a putut trimite incheiere de ședință,pe un dosar care nu a fost judecat?

Madalina Pascu a scris:

Buna ziua, depinde de calitatea pe care o are in dosar, de stadiul dosarului, de solicitarile acestuia. Este necesara studierea situatiei amanuntite si a documentelor pe care le detineti.